Nowy model profilomierza - KIC SPS

Nowy model profilomierza - KIC SPS

Kluczowe cechy:
– Wbudowany akumulator
– Opcjonalne połączenie bezprzewodowe transmisja danych WiFi
– Lekka wytrzymała obudowa
– Kompatybilny z KIC RPI, PROBOT, Vision2

Więcej informacji w zakładce Profilomierze

Rama pomiarowa do reflow - Smart Reflow Analyzer

Rama pomiarowa do reflow - Smart Reflow Analyzer

Kluczowe cechy:
– Pomiar HTI – Heat Transfer Indeks dla każdej ze stref. Rama mierzy transfer ciepła, nie tylko temperaturę. Weryfikacji jest poddawana cała strefa: grzałka, wentylator, przepustowość kanałów.
– Laserowy pomiar prędkości transportu
– Wbudowany rejestrator – rama jest niezależnym urządzeniem

Więcej informacji w zakładce Akcesoria

KIC Auto Focus

KIC Auto Focus automatycznie wyliczy początkowe nastawy pieca

KIC Auto Focus™ to opcja, symulacji komputerowej, która eliminuje konieczność „odgadywania” początkowych nastaw pieca i oblicza idealne nastawy przed profilowaniem pierwszej płyty. Auto-Focus pozwala na uniknięcie ustawiania pieca konwencjonalną metodą „prób i błędów”. Konwencjonalna metoda ustawiania pieca jest nieprecyzyjna i podnosi koszty przez kolejne profile weryfikacyjne.
KIC Auto Focus jest prosty, szybki i łatwy w użyciu, wymaga minimalnej ilości danych i niedużego doświadczenia technicznego. Optymalizator w kilka sekund wyliczy sugerowane wstępne nastawy pieca na podstawie niezbędnych kryteriów ustawionych przez użytkownika w Auto Focus. Dla sugerowanych nastaw pieca wyliczany jest Indeks Okna Procesowego (PWI), więc od razu wiadomo czy profil mieści się w specyfikacji procesu.
Opcja Auto Focus uczy się z każdym kolejnym produktem profilowanym przez oprogramowanie KIC. Oprogramowanie Auto Focus ucząc się staje się bardziej precyzyjne, często sugerując akceptowalne – lub nawet zoptymalizowane – nastawy za pierwszym razem.

Indeks Okna Procesowego PWI

Profilowanie zredukowane do jednej liczby

Do precyzyjnej oceny parametrów profilu, oprogramowanie KIC wykorzystuje Indeks Okna Procesowego (PWI). PWI mierzy dopasowanie profilu do okna procesowego w matematyczny i obiektywny sposób za pomocą jednej liczby.
Pozwala to optymalizować proces poprzez porównywanie i klasyfikację poszczególnych pomiarów profilu pod względem ich dopasowania do dostępnego okna procesowego. Niższe PWI, bardziej wydajny i stabilny proces!

Szczegółowe wyjaśnienia w arkuszu danych PWI

http://kicthermal.com/process-window-index/process-window-index

Konfiguracja komputera
Minimalne wymagania systemowe

Dual Core / PC z procesorem 1 GHz PC i 2 GB pamięci RAM
2 GB dostępnej pamięci dyskowej
Rozdzielczość wideo 1024 x 768 / 16-bit
1 dostępny port USB (dla klucza programowego)
Jeśli oprogramowanie KIC pracuje na komputerze z innymi aplikacjami szybszy procesor i więcej pamięci RAM może być wymagane.